Seneste begivenheder:
23.06, Træningskamp: Helsingør FC - FC Nordsjælland
 
 
Dato Sport   Begivenhed
23.06FodboldTræningskamp: Helsingør FC - FC Nordsjælland
23.06FodboldLyngby Boldklub træning
21.06UEFA U21 EM UEFA U21 EURO 2017: Tyskland - Danmark
19.06UEFA U21 EM U21-landsholdet træner på Stadion Miejski Hutnik i Krakow
18.06UEFA U21 EM UEFA U21 EURO 2017: Danmark - Italien
17.06UEFA U21 EM U21-landsholdet træner på Marszalek Pilsudski i Krakow
17.063f ligaen3F Liga: Brøndby IF - Fortuna Hjørring
16.06U21 herreU21-landsholdet træner på Stadion Miejski Hutnik i Krakow
16.06OldboysOldboys Landsholdet - Fakse Ladeplads IF
11.06U18 herreU18 venskabskamp: Danmark - Grækenland
10.06U21 herreU21 venskabskamp: Sverige - Danmark
06.06A-LandsholdVenskabskamp: Danmark - Tyskland
06.06Kvinde-LandsholdKvindelandsholdet træner i Brøndby
05.06A-LandsholdPortrætter af Landsholdet - Vibe, Braithwaite, Lerager, Dalsgaard, David Jensen og Frederik Sørensen
05.06A-LandsholdLandsholdet træner på Brøndby Stadion
05.06Fodbold2. Division oprykningsspil: Hvidovre IF - Thisted FC
01.06A-LandsholdLandsholdet træner i Brøndby
31.05Kvinde-LandsholdAlka Superliga Playoff: FC Helsingør - Viborg FF
30.05A-LandsholdLandsholdet træner i Brøndby
29.05A-LandsholdLandsholdet træner i Brøndby
28.05FodboldShowkamp: FC København Legends - FC København All Stars
28.05Alka SuperligaAlka Superliga Mesterskabsspil: FC København - SønderjyskE
28.05Alka SuperligaAlka Superliga Mesterskabsspil: FC Midtjylland - Lyngby Boldklub
28.053f ligaen3F Liga: Brøndby IF - Vejle Boldklub
27.05Nordicbet ligaNordicBet LIGA: Hobro IK - Vendsyssel FF
27.05Nordicbet ligaNordicBet LIGA: AB - Skive IK
27.05FodboldKvinde kvalifikationsliga: VSK Århus - Varde IF
25.05DBU PokalenDBU Pokalen Finale: FC København - Brøndby IF
24.05DBU PokalenPreesemøde før DBU Pokalen, finale: FC København - Brøndby IF
23.05A-LandsholdPressemøde hos DBU: Udtagelse af A-landsholdet mod Tyskland og Kasakhstan
22.05UEFA U21 EM Udtagelse af U21 landsholdet til EM i Polen
21.05Alka SuperligaAlka Superliga Mesterskabsspil: Lyngby Boldklub - FC København
20.05Alka SuperligaAlka Superliga Mesterskabsspil: FC Nordsjælland - FC Midtjylland
18.05Alka SuperligaAlka Superliga: Brøndby IF - Lyngby BK
16.05Alka SuperligaAlka Superliga Mesterskabsspil: FC Nordsjælland - SønderjyskE
14.05Alka SuperligaAlka Superliga Mesterskabsspil: FC København - Brøndby IF
14.05Nordicbet ligaNordicBet Liga: AB - Nykøbing FC
13.05U19 drengeU19 Drenge Ligaen: FC København - FC Midtjylland
13.05U19 drengeU19 Drenge Ligaen: Lyngby BK - Esbjerg fB
13.05Fodbold2. division Oprykningsspil: B.93 - Brabrand